Сарадници Института на скупу „Српски идентитет, српски језик и Закон о родној равноправности“

У Народној библиотеци Србије је одржан научни скуп „Српски идентитет, српски језик и Закон о родној равноправности“, 16. јануара 2024, у организацији Информативне службе Српске православне цркве и Матице српске.

На скупу су говорили Његова Светост патријарх српски г. Порфирије, председник Матице српске проф. др Драган Станић, председник Одбора за стандардизацију српског језика проф. др Срето Танасић, председник Савета за српски језик проф. др Александар Милановић, сарадници Института за српски језик САНУ ‒ проф. др Виктор Савић, др Владан Јовановић, др Марина Спасојевић и други угледни србисти, као и представници других струка. Скуп је, с обзиром на важност теме, привукао велику пажњу јавности и медија.

О скупу видети:

Вест на сајту Српске православне цркве

Прилог телевизије Храм о скупу