Посета представника Народне библиотеке „Ресавска школа” и општине Деспотовац

Дана 17. априла 2024. године Институт су посетили Драгана Милутиновић Симић, директор Народне библиотеке „Ресавска школа“ у Деспотовцу, и Горан Милојковић, шеф Кабинета председника општине Деспотовац, ради разматрања ставки Споразума о сарадњи између Института за српски језик САНУ и Народне библиотеке „Ресавска школа“, који ускоро треба да буде потписан.

Разговору су, поред директора Института др Софије Милорадовић, присуствовали академик Злата Бојовић, председник Управног одбора Института и члан Програмског савета манифестације Дани српскога духовног преображења и Редакције зборника са научног скупа у оквиру ове манифестације, и др Марина Спасојевић, помоћник директора Института за издавачку делатност и члан Програмског савета поменуте културне и научне манифестације. Институт је поводом три деценије манифестације Дани српскога духовног преображења био 2022. године добитник Захвалнице од стране Програмског савета за дугогодишњи допринос овој манифестацији. Такође, Институт је по одлуци Научног већа од 2016. године и суиздавач зборника Средњи век у српској науци, историји, књижевности и уметности – вредног резултата научног скупа која се сваке године одржава у време Дана српскога духовног преображења.