У лексикографским ципелама – како настаје Речник САНУ

У понедељак 4. марта и у среду 14. марта 2024. г. гошћа Рачунарске и Математичке гимназије била је мср Јована Шћеповић, истраживач-сарадник Института за српски језик САНУ, запослена на одсеку за Лингвистичка истраживања савременог српског језика и израду Речника српскохрватског књижевног и народног језика САНУ.

Мср Јована Шћеповић је у одељењима 2/2 и 2а, на позив предметне професорке мр Анђелке Петровић, одржала радионицу У лексикографским ципелама како настаје Речник САНУ. Ученици су се упознали са израдом Речника САНУ од почетних корака до објављивања једног тома, потом са концепцијом и фазама рада на Речнику, богатством речничке грађе, али и занимљивостима везаним за лексикографски посао.

Да овакве радионице и у будућности треба организовати показује и заинтересованост и мноштво питања гимназијалаца о лексикографском послу и раду на Речнику САНУ.