Ученици Филолошке гимназије у посети Институту за српски језик САНУ

У петак, 23. фебруара 2024. године, Институт за српски језик САНУ угостио је ученике Филолошке гимназије и њихову професорку Мирјану Којић у Библиотеци Института.

Госте су дочекале сараднице Института, др Милица Стојановић и др Наташа Миланов, које су будуће филологе упознале са научном делатношћу Института, с радом његових одсека, као и са фондом Библиотеке.

Представиле су им и практичну страну и актуелни начин израде Речника САНУ. Други део посете ученици су искористили да се на практичним примерима опробају као лексикографи. Након тога гости су могли да погледају садржај библиотечког фонда, да прелистају речнике, часописе и приручнике који их занимају. Били су посебно заинтересовани за речничку грађу, начин рада и фазе у изради Речника САНУ и за перспективу његове даље израде.

Ученици су показали велико интересовање за припремљени садржај и активно су учествовали у практичном делу, те изразили жељу за поновним сусретом.