Страни слависти у посети Институту за српски језик САНУ

Полазници Семинара српског језика, књижевности и културе, који се одвија у оквиру 53. Скупа слависта у организацији Међународног славистичког центра при Филолошком факултету Универзитета у Београду, посетили су 8. септембра Институт за српски језик САНУ.

Студенте су у институтској библиотеци примили и са историјатом и делатношћу Института упознали проф. др Софија Милорадовић, директор, др Неђо Јошић, заменик директора и руководилац Одсека за лингвистичка истраживања савременог српског језика и израду Речника САНУ, и др Марина Спасојевић, сарадник са истог одсека и помоћник директора за издавачку делатност. Млади слависти из Аустрије, Бугарске, Данске, Италије, Пољске, Русије, Словачке и Француске показали су видно интересовање за речнике уопште, а нарочито за најновије истраживачке резултате Института публиковане у едицији „Монографије“.