Сарадник Института за српски језик САНУ на конференцији у Северној Македонији

Од 1. до 3. септембра 2023. године у Охриду је одржана 50. јубиларна међународна научна конференција у оквиру „Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура”, а у организацији Универзитета  „Св. Кирил и Методиј” из Скопља.

Међународна научна конференција на теме македонског језика, књижевности и културе ове године уследила је након 56. летње школе са курсевима из македонског језика, књижевности, историје и културе, а овогодишњи значајан јубилеј уприличио је својим присуством на отварању и председник Северне Македоније г. Стево Пендаровски.

Поред неколико представника из Србије, са Института за српски језик САНУ реферат под називом Стереотипи о животињама у српској и македонској језичкој слици света на овој конференцији излагао је др Слободан Новокмет.