Троје сарадника Института за српски језик САНУ добитници су награде „Љубомир Стојановић” за 2023. годину

Сарадници Института за српски језик САНУ мср Небојша Ђорђевић, мср Катарина Штетић и мср Матија Нешовић добитници су награде „Љубомир Стојановић” за 2023. годину.

Жири за доделу награде „Љубомир Стојановић” у саставу: проф. др Исидора Бјелаковић (председник Жирија), проф. др Јасмина Дражић, проф. др Наташа Киш, проф. др Весна Ломпар, проф. др Александар Милановић и проф. др Вања Станишић прегледао је радове које су доставиле одговарајуће катедре из Београда, Новог Сада, Ниша, Пала и Бањалуке. На седници одржаној 30. августа 2023. године Жири је једногласно одлучио да додели:

прву награду Небојши Ђорђевићу за рад „Слово о преносу моштију Свете Петке Григорија Цамблака: рукописно наслеђе и издање текста” (Филолошки факултет, Београд);

две друге награде: Матији Нешовићу за рад „Англицизми у омладинском жаргону у српском и руском (морфосинтаксички и семантички аспект)” (Филолошки факултет, Београд) и Јовани Јовановић за рад „Дискурс о климатским променама (медијска репрезентација климатских промена)” (Филозофски факултет, Нови Сад)

и две треће награде: Катарини Штетић за рад „Вук-Даничићево и Решетарово издање Светог писма: однос између источне и западне хришћанске ономастике и неких библијских термина” (Филолошки факултет, Београд) и Сузани Пешевић Стојановић за рад „Фонетске особине говора Масловара код Котор Вароша” (Филолошки факултет, Бања Лука).

Честитамо свим добитницима, којима ће награде бити уручене 1. новембра 2023. године у Свечаној сали Матице српске.

вест преузета са стране Филолошког факултета Универзитета у Београду на Фејсбуку