Чланови пројекта Јавни дискурс у РС одржали радионицу за средњошколце у Косовској Митровици

У оквиру манифестације „Март – месец српског језика“, коју организују Друштво за српски језик и књижевност Србије и Подружница за Косово и Метохију, чланови пројекта Института за српски језик САНУ Јавни дискурс у Републици Србији др Слободан Новокмет, проф. др Марина Николић и мср Миљана Чопа приредили су 26. марта 2024. године радионицу под називом „Нове речи у медијима“ за заинтересоване ученике из Косовске Митровице.

Радионица је одржана на Филозофском факултету у Косовској Митровици и присуствовало јој је преко 30 ђака, који су имали прилике да кроз практичне вежбе, истраживачки рад, разговоре и дебату уче о новим речима у српском језику.