Др Драгана Цвијовић на Округлом столу ‒ Два закона: о језику и писму и о родно осетљивом језику

У четвртак, 30. новембра 2023. године у СКЦ „Ћирилица”, организован је Округли сто на коме се разговарало о Закону о употреби српског језика у јавном животу и заштити и очувању ћириличког писма и о Закону о родној равноправности, чији део чини и Закон о родно осетљивом језику.

Сарадник Института за српски језик САНУ др Драгана Цвијовић учествовала је на Округлом столу и том приликом подсетила на бројне проблеме које је Закон о родно осетљивом језику произвео, а нарочито се осврнула на занемаривање препорука лингвистичке струке да се обустави примена родно осетљивог језика у школским уџбеницима наводећи велики број примера његове неоправдане употребе. Поред нашег сарадника, учешће на Округлом столу узели су и протојереј-ставрофор др Велибор Џомић, проф. др Милош Ковачевић, проф. др Катарина Беговић и проф. др Марко Миловић.