Др Јована Бојовић Јоксимовић на манифестацији „У ритму дијалекта”

Фестивал дијалекатске поезије „У ритму дијалекта” одржан је у суботу, 25. новембра 2023. године у Лесковачком културном центру. Фестивал се организује трећу годину заредом под покровитељством Министарства културе Републике Србије и Града Лесковца.

Присутне је на отварању у име Института за српски језик САНУ поздравила др Јована Бојовић Јоксимовић, научни сарадник Дијалектолошког одсека, и предала Центру неколико институтских публикација које могу послужити као подстицај локалним делатницима на сакупљању дијалекатске лексике и малих фолклорних форми.

Награду „Драганово перо” за најлепшу песму на дијалекту добио је Радиша Драгићевић из Књажевца за песму „Пуца пролет”, одлучио је жири у саставу проф. др Тихомир Петровић, мср Биљана Мичић и Власта Ценић. Посебно признање за допринос развоју дијалекатске поезије добила је Виолета Јовић из Ниша, а награду публике добио је Зоран Јовановић из Лесковца. Одабране песме учесника биће објављене у Зборнику дијалекатске поезије.