Сарадници Института за српски језик САНУ на округлом столу „Сливенице и остали типови неологизама у словенским језицима”

У име уређивачког одбора часописа Новоречје, Дејан Ајдачић са Универзитета у Гдањску и Рајна Драгићевић са Филолошког факултета Универзитета у Београду организовали су 12. маја 2022. године округли сто у виду видео-конференције на тему „Сливенице и остали типови неологизама у словенским језицима”.

У раду округлог стола учешће су узели и сарадници Института за српски језик САНУ др Слободан Новокмет и др Јована Јовановић, који су говорили о новим сливеницама у српском језику којима се именују актуелни појмови и појаве из периода епидемије ковида 19 у језику медија, и др Ђорђе Оташевић који је говорио о сливеницама, али и другим типовима неологизама који се појављују у савремној домаћој афористици. Свој рад у вези са темом округлог стола (Препозитивне компоненте у најновијим англицизмима (на материјалу речника СРНА) приложиће и др Ивана Лазић Коњик.

Цео програм округлог стола можете погледати ОВДЕ.