Сарадници Института за српски језик САНУ на научној конференцији „Језик, књижевност, моћ” у Нишу

Научна конференција „Језик, књижевност, моћ” (Language, Literature, Power), која се одржала 6. и 7. маја 2022. године, у организацији Департмана за англистику Филозофског факултета у Нишу, окупила је и четири сарадника Института за српски језик САНУ.

Своје радове на конференцији изложили су 6. маја Мирјана Гочанин (О лексемама моћ, немоћ и неким њиховим дериватима у Речнику САНУ), а 7. маја Јована Јовановић (Моћ лексике медијског дискурса у креирању и учвршћивању идеолошких ставова према мањинским групама), Светлана Слијепчевић Бјеливук (Манипулативна моћ дискурса политичког спота у предизборним кампањама) и Слободан Новокмет (Метафорична значења животињских назива у функцији изражавања моћи у српском јавном дискурсу).

Цео програм скупа можете погледати на овој адреси.