Предавање др Јане Вахтарчикове и др Синише Хабијанеца „Нова партнерска институција: Институт за лингвистику ’Људовит Штур’ Словачке академије наука у Братислави – правац истраживања и могућности међуакадемијске сарадње”

Др Јана Вахтарчикова (dr Jana Wachtarczyková) и др Синиша Хабијанец (dr Siniša Habijanec) одржали су предавање под насловом: Nové partnerské pracovisko – JÚĽŠ SAV Bratislava – výskumná orientácia a možnosti medziakademickej spolupráce 28. септембра 2021. године, у просторијама Института за српски језик САНУ, Кнез Михаилова 36, сала 102 у 11 часова.

Предавање је одржано у оквиру међуакадемијског Mobility пројекта (ID number: SASA-SAS-21-04): New words, new media, new social and language tendency in Serbia and Slovakia, који се реализује при Српској академији наука и уметности и Институту за српски језик САНУ у сарадњи са Институтом за лингвистику „Људовит Штур” Словачке академије наука.

Др Јана Вахтарчикова и др Синиша Хабијанец