Радионица „Писање речника у дигиталном окружењу ‒ коришћење програма T-Lex” на Институту за српски језик САНУ

У Институту за српски језик САНУ одржана је 13. и 14. јуна 2019. године радионица „Писање речника у дигиталном окружењу ‒ коришћење програма T-Lex”.

Радионицу je водио др Тома Тасовац, директор Центра за дигиталне хуманистичке науке, са асистентима Маријом Жарковић и Николом Здравковићем, студентима Европског мастер програма из лексикографије.

Циљ радионице био је да се сарадници Института упознају са основним функцијама програма за израду речника у дигиталном окружењу T-Lex и начином писања одредница у припремљеној  структури, која је за ову прилику моделирана према речничком чланку РСАНУ.

Радионица је организована у оквиру пројекта Европске лексикографске инфраструктуре (ELEXIS) и као допринос Дигиталној истраживачкој инфраструктури за уметност и хуманистику (DARIAH-EU). У њеном раду учествовалo je тридесет четворо сарадника са свих институтских пројеката.