Сарадници Института за српски језик САНУ на конференцији „Е-речници и е-лексикографија”

Сарадници Института за српски језик САНУ учествовали су на Међународној научној конференцији Е-речници и е-лексикографија (E-rječnici i e-leksikografija/E-dictionaries and E-lexicography) која се од 10. до 11. маја 2019. одржала у Загребу.

Др Рада Стијовић је у коауторству са проф. др Ранком Станковић и др Михаилом Шкорићем представила рад „Веб-алат за управљање грађом Речника САНУ и анотација листића”. Др Снежана Петовић је одржала презентацију рада „Расковник: речничка платформа Института за српски језик САНУ” (у коауторству са др Томом Тасовцем), док су др Владан Јовановић и др Ружица Левушкина говорили о „Електронској форми Речника САНУ као извору за израду речника српске лингвистичке терминологије”.

Сажетке свих радова са скупа можете видети на овом линку.

Испред православне Цркве Преображења Господњег у Загребу