Сарадници Института у Образовно-културном центру „Вук Караџић” у Тршићу

Сарадници Института за српски језик САНУ учествовали су у реализацији лингвистичког семинара под називом „Жаргонизми, фразеологизми, дијалектизми у односу на стандардни језик” који се ове године први пут одржавао у  Образовно-културном центру „Вук Караџић” у Тршићу. Као члан Програмског одбора овог Центра, у Тршићу је полазнике и учеснике првог дана поздравила проф. др Софија Милорадовић.

Полазници семинара били су талентовани средњошколци из више градова у Србији (Београд, Нови Сад, Краљево, Сремска Митровица, Ваљево) и из Републике Српске (Бијељина). Семинар је био организован по радионицама које су држали сарадници Института Марина Николић, Слободан Новокмет, Бојана Тодић, Вања Миљковић, Весна Ђорђевић и Миљана Чопа, док су током трајања семинара своја предавања имали проф. др Софија Милорадовић (Дијалекти, жаргон, стандард), др Наташа Вуловић (Културолошко-религијске информације у српској фразеологији), др Марина Николић (Модификације фразеологизама у српској реп музици), др Светлана Слијепчевић Бјеливук (Фразеологизми и жаргонизми у јавном дискурсу), др Владан Јовановић (Раслојавање и фразеологизација терминолошке лексике у савременом српском језику) и др Слободан Новокмет (Жаргонска значења речи из општег лексичког фонда).