Четврти Лингвистички семинар у Тршићу

У НОКЦ „Вук Караџић” у Тршићу започео је 18. јула 2022. године четврти по реду Лингвистички семинар Жаргонизми, фразеологизми, дијалектизми у односу на стандардни језик и дигитална хуманистика, под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Семинар похађа 45 ученика гимназија и средњих стручних школа из градова широм Србије (Бела Црква, Београд, Бор, Вршац, Жагубица, Зајечар, Зрењанин, Инђија, Косовска Митровица, Књажевац, Крушевац, Ниш, Панчево, Параћин, Пожаревац, Суботица, Шабац) и Републике Српске (Источно Сарајево, Приједор, Требиње). Семинар се одвија паралелно у оквиру четири радионице, којима руководе сарадници нашег института: др Јована Јовановићдр Вања Миљковићмср Миљана Чопа, мср Марија Гмитровић и мср Ленка Бајчетић, а координатор семинара је проф. др Марина Николић. Уводно предавање о односу стандардног језика, дијалеката и жаргона одржала је проф. др Софија Милорадовић, члан Програмског одбора НОКЦ „Вук Караџић“ у Тршићу.