Посета колега из Института за македонски језик „Крсте Мисирков” из Скопља

У радној посети Институту 27. и 28. јуна 2022. године били су проф. др Веселинка Лаброска, дописни члан МАНУ, и проф. др Гоце Цветановски, обоје научни саветници Института за македонски језик „Крсте Мисирков” из Скопља.

Разговарало се о могућим видовима сарадње наших двају института и о потписивању споразума о сарадњи, која је постојала у дугом низу претходних година – углавном на плану дијалектолошких истраживања, али која досад није била и формализована. Другог дана посете, колеге из Института за македонски језик одржале су два предавања за сараднике Института, при чему је позив био упућен и колегама са Катедре за српски језик са јужнословенским језицима Филолошког факултета у Београду: проф. др В. Лаброска излагала је на тему Балканизмите во македонскиот јазик, а проф. др Г. Цветановски говорио је на тему Етимологија на неколку лексеми од занаетчиството во македонските и српските дијалекти и нивната симболика.

Колеге су нам за Институт донеле петнаест бројева часописа Македонски јазик (2000-2014).