Сарадници Института за српски језик САНУ на међународној конференцији „Петнадесети славистични четения”

Од 16. до 18. јуна 2022. године на Софијском универзитету „Св. Климент Охридски” одржана је међународна конференција Петнадесети славистични четения.

Тема овогодишњег скупа била је „Полемике и избори”, а учешће на овој конференцији имало је и троје сарадника Института за српски језик САНУ. Првог дана конференције излагање је имала др Драгана Цвијовић на тему О лексичкој збирности код именица из војног регистра у српском језику (у поређењу са бугарским језиком).

Другог дана скупа др Слободан Новокмет излагао је реферат на тему Реч године (вакс) у српском јавном дискурсу, а истог дана др Тања Милосављевић говорила је на тему Дијалекатска лексика као код традиционалне културе.

Цео програм конфенерције можете погледати ОВДЕ: