Институту предата грађа за речник говора Груже из заоставштине проф. др Милосава Вукићевића

Професор Милосав Вукићевић (1932–2012) – рођен у месту Гунцати у Гружи, а службом дуги низ година припадао Приштинском универзитету, након НАТО агресије враћа се из Приштине у родну Шумадију и започиње, између осталог, да припрема грађу за речник говора гружанскога краја.

Знатнији део грађе професор Вукићевић успео је да унесе у компјутер пре него што је пре десет година преминуо. Професорове ћерке издвојиле су из његове заоставштине листиће с грађом и искуцани део речника и обратиле се Институту са жељом да се речник редигује и објави. Захваљујући посредовању проф. др Сање Ђуровић са ФИЛУМ-а у Крагујевцу, сусрет с професоровим наследницима уприличен је 2. јуна 2022. године у просторијама Института, када је обављена и примопредаја грађе.

Уредник Српског дијалектолошког зборника, проф. др Слободан Реметић, академик АНУРС, исказао је спремност да речник говора Груже буде објављен у овом реномираном гласилу САНУ и њеног Института.