Сарадња Института са Филолошким факултетом у Бањалуци

На Филолошком факултету Универзитета у Бањалуци 24. маја 2022. године потписан је Уговор о пословно-техничкој сарадњи између Филолошког факултета и Института за српски језик САНУ.

Уговор су потписале проф. др Биљана Бабић, декан Филолошког факултета, и проф. др Софија Милорадовић, директор Института.

Свечану беседу на обележавању Дана Филолошког факултета – Светих Ћирила и Методија одржала је др Софија Милорадовић.

У првоме делу беседе представљена је делатност Института за српски језик САНУ, а у другоме делу је представљен положај српскога језика у нашем савременом друштву. Библиотеци Филолошког факултета уручене су одабране публикације Института.

Прилог РТРС поводом Дана Филолошког факултета Универзитета у Бањалуци и обележавања Дана словенске писмености можете погледати овде:

Више фотографија са свечаности погледајте на страни Филолошког факултета Универзитета у Бањој Луци на Фејсбуку.