мср Соња Манојловић

sonja.manojlovic@isj.sanu.ac.rs

Филологија H 004, Лингвистика H 350, Лексикологија H353, Историја језика H355, Балтички и словенски језици и књижевности H 590

српски језик, дијахронија, етимологија, историја језика, лексикографија, лексикологија

Признања и награде:

2013. Награда „проф. др Радмила Милентијевић“ за постигнут успех на основним студијама

Предмет научног интересовања су српска и словенска етимологија.

Манојловић, Соња: Значењски односи између три прасловенска термина за заклетву у словеначком и руском језику до XVII века, у: Прилози проучавању језика 45, Нови Сад: Одсек за српски језик и лингвистику Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду, 2014, 3–26.

Рођена 27. јула 1989. године у Београду.

2012 Дипломирала на Филолошком факултету у Београду (руски језик и књижевност).

2013 Завршила мастер студије на Филолошком факултету у Београду (модул Језик).

2014 Уписала докторске студије на Филолошком факултету у Београду (модул Језик).

2015 Запослила се у Институту за српски језик САНУ (Етимолошки одсек).

Учесник на европском пројекту COST IS1305 Европска мрежа електронске лексикографије / European Network of e-Lexicography, ENeL (2015–).

Мастер рад: „Паремије о језику и говору у руском и српском језику“ (ментор проф. др Предраг Пипер).

Учествовала у радионици електронске лексикографије: ENeL Training School „Standard tools and methods for retro‑digitising dictionaries“, Лисабон (Португал), 6–10. јул 2015.