Сарадници Института за српски језик САНУ на међународној конференцији посвећеној дигиталној хуманистици (Digital Humanities Workshop)

Сарадници Института за српски језик САНУ учествовали су на конференцији посвећеној достигнућима у области дигиталне хуманистике (Digital Humanities Workshop), која је одржана 23. децембра 2021. године у организацији Универзитета Борис Гринченко из Кијева (Украјина), у онлајн формату.

Мср Ленка Бајчетић, мср Марија Гмитровић, др Ана Шпановић и др Снежана Петровић представиле су рад „Дигитализација Српских народних пословица” („Digitization of Serbian Folk Proverbs”). У раду је приказан процес рада на дигитализацији Српских народних пословица и других различних као оних у обичај узетих ријечи Вука Стефановића Караџића.

На овом линку налази се сајт конференције.