Ученичка конференција посвећена летњем семинару из хуманистике у НОКЦ „Вук Караџић” у Тршићу

На Филолошком факултету Универзитета у Београду одржана је 11. децембра 2021. године ученичка конференција на којој су резултате свога рада на летњем семинару из хуманистике у НОКЦ „Вук Караџић” у Тршићу изложили средњошколци, полазници семинара.

Лингвистички курс је представило 30 ученица и ученика из различитих крајева Србије и из Републике Српске, који су изложили 12 реферата из области фразеологије, жаргона и дијалектологије српског језика, затим из дигиталне хуманистике и српске језичке културе. Ментори су били сарадници Института за српски језик САНУ: др Весна Ђорђевић, др Јована Јовановић, др Вања Миљковић, мср Миљана Чопа, мср Марија Гмитровић и мср Ленка Бајчетић, као и проф. др Марина Јањић са Филозофског факултета Универзитета у Нишу.

Конференцији је присуствовало троје чланова Програмског одбора: проф. др Милош Ковачевић, проф. др Софија Милорадовић и проф. др Александар Милановић.