Страни студенти славистике гости Института за српски језик САНУ

У оквиру 49. Скупа слависта и семинара српског језика, књижевности и културе који се традиционално одржава на Филолошком факултету у Београду у оквиру Међународног славистичког центра од 1. до 21. септембра, млади студенти славистике из више европских земаља посетили су 6. септембра Институт за српски језик САНУ. Институт је угостио младе слависте из Русије, Пољске, Немачке, Украјине, Италије и Бугарске.

Др Јасна Влајић-Поповић, директор Института за српски језик, упознала је младе слависте са радом Института за српски језик САНУ. Слависте су поздравили и руководиоци институтских пројеката др Рада Стијовић и др Срето Танасић, а о раду Института и његових пројеката говорили су сарадници Института др Ненад Ивановић, др Марина Спасојевић, др Марина Јуришић и др Жељко Степановић, док је библиотекар Института др Владимир Живановић упознао студенте са дигиталним репозиторијумом ДАИС.