Промоција зборника Језик нишких медија

У понедељак, 27. маја 2024. године, Огранак САНУ у Нишу организовао је промоцију зборника радова Језик нишких медија (Ниш: Српска академија наука и уметности – Огранак САНУ у Нишу, Београд: Институт за српски језик САНУ, 2023). Промоција је одржана у Градској кући у Нишу.

На почетку промоције присутнима се обратио дописни члан САНУ Влада Вељковић, председник Комисије за руковођење радом Огранка САНУ у Нишу, упознајући их са резултатима досадашње успешне сарадње научног тима на пројекту „Говорни и стандардни језик јавне комуникације у Нишу“, који се реализује у оквиру Огранка САНУ у Нишу и чији је координатор дописни члан САНУ Љубинко Раденковић, и Института за српски језик САНУ. О зборнику су говорили: дописни члан САНУ Љубинко Раденковић, главни уредник, проф. др Софија Милорадовић, директор Института за српски језик САНУ, те проф. др Марина Јањић и проф. др Марина Николић као уредници овога суиздавачког подухвата.