Предавања проф. др Виктора Савића у Москви

У организацији др Екатерине Ивановне Јакушкине, професора Московског државног универзитета, у Москви је боравио и одржао неколико предавања, али и разговарао са студентима србистике проф. др Виктор Савић, сарадник Института за српски језик САНУ.

Најпре је у књижари Библио-Глобус у центру Москве, 08. 11. 2023, В. Савић одржао предавање под насловом „Феминизација (џендеризација) језика у светлости историјских и друштвених прилика: случај Србије“, а затим и у Московској духовној академији у Тројице-Сергијевој Лаври предавање на тему „Рукопис и ортографија св. Саве Српскога“, 09. 11. 2023. Е. А. Јакушкина и В. Савић су говорили и на представљању зборника „Доминанте српске културе“ у Библиотеци иностране књижевности у Москви, 11. 11. 2023. године.

Проф. др Виктор Савић